KABLOBULUT

Verilerinizi ;
Güvenle saklayın
Paylaşın
Her yerden ulaşın

Kablo Bulut Nedir?
KABLOBULUT
Kablo Bulut Nedir ?

Dosyalarınızı saklayıp, başkalarıyla paylaşabileceğiniz ve dış ortamdan erişilebilen bağlantılarla şifreli veya şifresiz olarak açık paylaşımlar oluşturabileceğiniz yeni Kablonet Bulut hizmetidir.

Kablo Bulut Uygulamasına Nasıl Giriş Yaparım?

Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra yeni bir şifre almanıza gerek olmadan, e-mail adresiniz ve Türksat Kablo Online İşlem Merkezi şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz.

Uygulamayı Hangi Cihazlarda Kullanabilirim?

Kablobulut uygulamasına iOS, Android, Windows, Mac, işletim sistemlerinden erişilebilirsiniz. Bilgisayar ve mobil cihazınızdan hızlı bir şekilde dosyalarınıza erişilebilir ve paylaşılabilirsiniz.

KabloBulut Uygulamasını Mobil Cihazıma Nereden İndirebilirim?

Mobil Cihazlarınıza:

iOS Mobil Cihazlar : https://apps.apple.com/us/app/kablo-bulut/id1451789161

Andorid Mobil Cihazlar: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.com.turksatkablo.kablobulut

Bilgisayarlarınızdan Giriş Yapmak İçin: https://www.kablobulut.com.tr

KabloBulut ile Neler Yapabilirim?
 • Yüklediğiniz verileri istediğiniz yerden görebilir, düzenleyebilir veya paylaşabilirsiniz.
 • Harici bir paylaşım programı veya web uygulamana gerek kalmadan şifre atayarak sizin belirlediğiniz kullanıcılarla güvenli ve şifreli bir şekilde dosya paylaşabilirsiniz.
 • Mobil cihazınızda ki rehberi veya yedeklenecek her şeyi yedekleyebilirsiniz.
KabloBulut Hizmetini Türksat Abonesi Olmadan Kullanabilir miyim?

Bu hizmeti kullanabilmeniz için Analog Kablo TV veya diğer hizmetlerin abonesi olmanız gerekmektedir. Türksat Kablo hizmetlerinden hiçbirine aboneliğiniz yoksa kullanamazsınız.

Türksat Kablo Aboneliğimi İptal Ettiğimde Verilerim Silinir mi?

Devir veya İptal başvurunuzdan sonra 1 hafta boyunca Kablobulut hizmetine erişim imkanı sunulmaya devam eder. Bu sürenin sonunda verileriniz geri dönüşümü mümkün olmayacak şekilde silinir.

Türksat Kablo Aboneliğimi Devrettiğimde Verilerimi Devretmiş Olur muyum?

KabloBulut hizmeti devredilemez. Verileriniz size özeldir ve devirden 1 hafta sonrasına kadar verilerinize ulaşabilirsiniz.

Türksat Kablo Hizmetim Askıya Alındığında KabloBulut'a Ulaşabilir miyim? Ödemesi Ne Olur?

Kablobulut hizmeti askıya alınmamaktadır. Askıda geçen süre zarfında Kablobulut hizmeti kullanılmaya devam edilebilir, fatura askıya alma bittikten sonra tek seferde yansıtılacaktır.

Borçtan hizmet kesme süresi boyunca Kablobulut hizmetinde müşteriler sadece verileri görebilir. Düzenleyemez değiştiremez.

KabloBulut Hizmet Ücretlendirme Tarifeleri

Tarife Tipi (GB) Fiyat (TL/Ay)
25 GB Saklama Alanı 7,50 TL/Ay
50 GB Saklama Alanı 9,00 TL/Ay
100 GB Saklama Alanı 12,00 TL/Ay
250 GB Saklama Alanı 19,50 TL/Ay
500 GB Saklama Alanı 30,00 TL/Ay
1 TB (1000 GB) Saklama Alanı 60,00 TL/Ay

 * Tarifelere %20 oranında KDV dahildir.

* Tüm Kablo Bulut hizmet tarifeleri için engelli müşterilere %25, gazi ve şehit yakınlarına %25 indirim uygulanmaktadır.


Kablo Bulut Nedir?

Bulut ortamında, depolama alanları ölçüsünde dosyalarınızı saklayabileceğiniz, istediğiniz dosyaları başka kullanıcılarla paylaşabileceğiniz ve dış ortamdan erişilebilen bağlantılarla şifreli ya da şifresiz olarak açık paylaşımlar oluşturabileceğiniz web, mobil ve masaüstü tabanlı bir dosya barındırma uygulamasıdır. Kablo Bulut hizmeti ile yüksek miktarda veriyi hızlı bir şekilde alanınıza yüklemek, alanınızdan indirmek mümkündür. İndirme ve yükleme hızı kullanıcının internet hızına ve kullandığı donanıma bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Uygulamaya Nasıl Giriş Yaparım?

Uygulamayı indirdikten sonra ekstra bir şifre gereksinimi olmadan, email adresiniz ve Kablo Online İşlem Merkezi şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. 

Kablo Bulut Uygulaması İle Neler Yapabilirim?

 • Kablo Bulut ile saklama alanındaki istediğiniz veriyi okuyabilir, değiştirebilir, paylaşabilirsiniz.
 • Kablo Bulut hizmeti ile başka bir paylaşım programı veya site kullanmaksızın şifre atayarak sizin belirlediğiniz kişilerle güvenli ve şifreli bir şekilde dosya paylaşabilirsiniz.
 • Kablo Bulut hizmeti ile yüksek miktarda veriyi hızlı bir şekilde alanınıza yüklemek, alanınızdan indirmek mümkündür. İndirme ve yükleme hızı kullanıcının internet hızına ve kullandığı donanıma bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.
 • Kablo Bulut hizmeti ile telefon hafızanızdaki resimleri kolayca yedekleyebilir, otomatik yedekleme yapabilirsiniz.
 • Kablo Bulut ile rehberinizi güvenle yedekleyebilirsiniz.

Kablo Bulut Hizmetine Erişim

Kablo Bulut hizmetine Windows, Mac, iOS, Android işletim sistemlerinden erişilebilir. Kablo Bulut uygulamasıyla bilgisayar, tablet bilgisayar ve cep telefonundan hızlı bir şekilde erişilebilir ve veri paylaşılabilir.

Kablo Bulut'a Ait Bazı Özellikler

 • Kablo Bulut hizmeti Analog KabloTV ile beraber sunulabilmektedir.
 • Devir/İptal başvurusundan sonra 1 hafta boyunca Kablo Bulut hizmetine erişim imkanı sunulacak olup bu sürenin sonunda veriler geri dönüşümü mümkün olmayacak şekilde silinmektedir.
 • Kablo Bulut hizmeti devredilememektedir.
 • Borçtan hizmet kesme süresi boyunca Kablo Bulut hizmetinde müşteriler sadece görme yetkisinde olacaklardır.
 • Kablo Bulut hizmeti askıya alınmamaktadır. Askıda geçen süre zarfında Kablo Bulut hizmeti kullanılmaya devam edilebilecek, fatura askıya alma bittikten sonra tek seferde yansıtılacaktır.