Speedtest Kablonet

Kablonet İnternet Hız Testi

HIZ TESTİ UYGULAMASINDAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
  • Hız testi uygulaması ile Kablonet internet bağlantınızın anlık veri indirme (download) ve veri yükleme (upload) hızlarınızı ölçebilirsiniz. Fakat bağlantı hızınızı doğru ölçmek için aşağıdaki belirttiğimiz maddelere dikkat etmelisiniz.
  • Ethernet (RJ45) ağ kablosuyla bilgisayarınızı modeme bağlayın. Bilgisayarınızın kablosuz özelliği varsa geçici olarak devre dışı bırakın, böylece kablolu bağlantı ile testi yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Kablosuz bağlantının kapatılmasının sebebi, kablosuz bağlantıda sinyal kalitesine bağlı olarak performans olarak ciddi kayıpların yaşanabilmesi.
  • Bilgisayarınızda internet bağlantısında veri alış verişi yapan başka internet sayfaları açık olmamalı. Hız testi yaptığınız sayfadan hariç tüm sekmeleri kapatabilirsiniz.
  • Arka planda interneti kullanan programlarınız varsa tamamen kapatılmalı. Aynı ağdan herhangi bir cihazın (örneğin cep telefonunuz, tablet vb.) internete bağlantısını kullanmadığına emin olun.
  • Unutulmaması gereken önemli bir konuda: Hız testi yaparken internet kullanımının yoğunluğuna (aynı saatte size yakın bölgelerden internet kullanan kişi sayısı), ev içi tesisatınız kalitesi ve modem ayarlarınıza göre değişiklik gösterebilir.
  • Gerekli her şeyi yaptıysanız, hız testi uygulamasını başlatmak için hemen aşağıda ki “Başla” butonuna tıklayın.


Upload hızınız, abonesi olduğunuz tarifeye göre değişiklik gösterir.

1.000 Kbps = 1 Mbps

Hız testi uygulaması Türktelekom sitesi aracılığıyla çalışmaktadır.


HIZLI BAŞVURU