Speedtest Kablonet

Kablonet İnternet Hız Testi

HIZ TESTİ UYGULAMASINDAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
  • Hız testi uygulaması ile Kablonet internet bağlantınızın anlık veri indirme (download) ve veri yükleme (upload) hızlarınızı ölçebilirsiniz. Fakat bağlantı hızınızı doğru ölçmek için aşağıdaki belirttiğimiz maddelere dikkat etmelisiniz.
  • Ethernet (RJ45) ağ kablosuyla bilgisayarınızı modeme bağlayın. Bilgisayarınızın kablosuz özelliği varsa geçici olarak devre dışı bırakın, böylece kablolu bağlantı ile testi yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Kablosuz bağlantının kapatılmasının sebebi, kablosuz bağlantıda sinyal kalitesine bağlı olarak performans olarak ciddi kayıpların yaşanabilmesi.
  • Bilgisayarınızda internet bağlantısında veri alış verişi yapan başka internet sayfaları açık olmamalı. Hız testi yaptığınız sayfadan hariç tüm sekmeleri kapatabilirsiniz.
  • Arka planda interneti kullanan programlarınız varsa tamamen kapatılmalı. Aynı ağdan herhangi bir cihazın (örneğin cep telefonunuz, tablet vb.) internete bağlantısını kullanmadığına emin olun.
  • Unutulmaması gereken önemli bir konuda: Hız testi yaparken internet kullanımının yoğunluğuna (aynı saatte size yakın bölgelerden internet kullanan kişi sayısı), ev içi tesisatınız kalitesi ve modem ayarlarınıza göre değişiklik gösterebilir.
  • Gerekli her şeyi yaptıysanız, hız testi uygulamasını başlatmak için hemen aşağıda ki “Başla” butonuna tıklayın.


Upload hızınız, abonesi olduğunuz tarifeye göre değişiklik gösterir.

1.000 Kbps = 1 Mbps

Hız testi uygulaması Türktelekom sitesi aracılığıyla çalışmaktadır.


TÜRKSAT KABLO ÜRÜN ve HİZMETLERİ

KABLONET
BİNAMDA VAR MI?

KABLONET İNTERNET

telefonsuz internet
Telefonsuz İnternet

Kablonet internet hizmetini kullanmak için telefon hattına ihtiyacınız yok.

fiber internet
Fiber İnternet

Tamamı kendine ait olan fiberoptik alt yapısı ile Uydunet, 100 Mbps internet hızını kesintisiz kullanın.

hd tv yayını
HD TV Yayını

Kablo TV yayını ile çanak ihtiyacı olmadan yüksek çözünürlüğe sahip HD yayın izleme keyfi.

abone servisler
Abone Servisler

İnternet ihtiyaclarınızı özelleştirebileceğiniz yeni servisleri ile Kablonet'inizi özelleştirin.

Türkiye'nin tek kablo operatörü olan TÜRKSAT A.Ş., tamamen kendine ait fiberoptik altyapısı sayesinde Kablo TV hattı üzerinden fiber Uydunet internet ve Teledünya HD tv yayın hizmeti vermektedir. 10 Mbps'den 100 Mbps'ye kadar tarife seçenekleri ile telefon hattına ihtiyaç duymayan yüksek hızlı internet, gerçek geniş bant kalitesinde evlerinize kadar hizmet vermektedir. İnternet aboneliğiyle beraber dijital Kablo TV platformuna üye olarak çanak ihtiyacı olmadan HD kalitesinde sizin için özenle seçilmiş kanallarla birbirinden güzel içerikleri izleyebilirsiniz.Ayrıca Kabloses telefon hizmetiyle ekonomik fiyata iletişim kurmanın avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Uydunet kampanyalarını incelemeyi unutmayın. Sizin için özenle hazırlanmış ve ihtiyaçlarınızı ekonomik fiyata maksimum hizmeti sağlamak için seçenekler sunmaktadır. Tek kablo üzerinden bütün hizmetleri alabilir tek fatura da ekonomik çözümlere kavuşabilirsiniz. Rakipsiz fiyatlarla Uydunet internet hizmetini hemen kullanmak için hızlı başvurunuzu yapın. Bulunduğunuz adreste Uydunet altyapısı varsa internet, tv ve telefon hizmetini kullanmaya başlayabilirsiniz.

HIZLI BAŞVURU