ÇAĞRI MERKEZİ 0850 888 0 333

Kablonet - Kablo İnternet

Kablonet

 

Kablonet, Kablo TV altyapısı üzerinden bilgisayarınıza bağlanan bir modem vasıtasıyla telefon hattına ihtiyaç duymadan internete bağlanmanızı sağlayan bir sistemdir. Günümüzde Kablonet olarak bilinen Kablo internet hizmeti, KabloTV şebekelerinin bant genişliği ve iki yönlü iletişimde altyapı üstünlüğüyle internet, data ve interaktif hizmetlerde de rakipsiz bir altyapıya sahiptir.

Kablonet'te internete erişim, fiber kablo altyapısına sahip Kablo TV altyapısı üzerinden gerçekleştirildiği için internet hızınız ve ping süreleriniz mesafe ya da kötü hava şartlarından etkilenmez. Fiber altyapıya sahip olmayan sistemler de mesafe arttıkça mesafeye paralel olarak internet hızınız kalitesizleşir ve ping sürelerinde yükselme meydana gelir.

Kablonet, Kablo internet bağlantınız Kablo TV şebekesinin mevcut olduğu bölgelerde verilir.  23 il merkezinde Kablo TV hattı üzerinden internet hizmeti sunulmaktadır. Kablo TV şebekesi olmadan Kablonet ve Teledünya gibi Türksat A.Ş.'nin diğer interaktif  hizmetlerinden faydalanamazsınız.

Kablonet, aboneliği için telefon hattına gerek yoktur ve bu uygulama da Kablonet abonelerine ek fırsat olarak sunulmaktadır.

İnternet aboneliğiniz süresince Statik IP (sabit ip) adresi alabilir, kurumsal hizmet verebilirsiniz.

IP blok talebinde bulunabilirsiniz. 128 adete kadar sabit ip satın alabilirsiniz.

Kablonet, sabit ücret ödeyerek 7 gün 24 saat 1 Mbps den 60Mbps ye kadar hız seçeneklerinden herhangi birini seçerek en uygun fiyata ister Sınırsız, ister Kullandığın Kadar Öde, istersenizde Son Sürat internet tarifelerinden faydalanabilirsiniz. Kullandığın Kadar Öde tarifelerin de sadece kullandığınız data miktarına göre faturalandırma olacağı için kullanım oranı abonenin fatura tutarını belirlemektedir.

Kablonet, Uydunet' te Kullandığın Kadar Öde tarifesinde, kullanımınıza en uygun tarifeyi siz belirlersiniz. 1 GB Kullandığın Kadar Öde tarifelerinde, bu limiti aşmanız halinde, her 1 GB için ödeyeceğiniz ücret sadece 3.00 TL''dir . Böylece faturanızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Mecburen alınması gereken kota 1 GB ile başlar.

Kablonet, iki yönlü işlemlerinizi (upload/download) eşzamanlı olarak hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kablonet'te  seçtiğiniz hız "gerçek" hızdır.

Kablonet, Kullandığın Kadar Öde tarifelerinde, internet data trafiğinizi 6 saatte bir güncellenecek olan online işlemler bölümünden müşteri kullanıcı numaranız ve şifrenizle takip etme imkanınız vardır. online.turksat.com.tr

Kablo TV altyapısının Televizyon ve Etkileşimli hizmetleri sunmada rakipsiz olması sebebiyle televizyon izlemenin keyfine varacak, VOIP, PPV gibi alternatif hizmetlerden de faydalanabileceksiniz.